כיצד לבחור רשת תוכנית שותפים?

בבואך לבחור רשת תוכנית שותפים ממנה תשווק מוצר כלשהו, הפרמטרים שמניעים אותך לרוב סובבים סביב המוצר עצמו. עם זאת, אחרי מחקר לא רחב אפשר להבין שכמות המוצרים אינסופית ונישות שנמצאות ברשת אחת, נמצאות גם באחרת תחת מוצרים שונים. אז במה לבחור? מדריך נבוכים קצר:

חברות המשווקות תוכניות שותפים הן למעשה סוכנויות התיווך שלך בין המוצר לתכנית האפיליאט. חברות אלה עוזרות למפרסמים לשווק את מוצריהן, ולך לייצר הכנסה פאסיבית עבור שיווק תוכניות שותפים.

חברות אלה מספקות תמיכה, כלי מעקב והן אלה מהן תקבל את הצ'ק. הקשר הוא win-win כפול 4- המפרסם מוכר, החברה המשווקת גוזרת קופון, אתה גוזר קופון והלקוח רכש מה שהצטרך או רצה.

תראו את השפע של תוכניות השותפים וכמה חברות משווקת. זה יכול להיות מאוד מבלבל. הנטייה הטבעית שלנו היא ללכת על רשת גדולה וידועה וללכת איתה. לפני שאתם נכנסים בעיניים עצומות לסוכנות גדולה עם קבלות עצרו והפעילו חשיבה ביקורתית. בדקו את הפרמטרים האלה:

·         מדיניות- האם השירות המוצרים ורמת התשלומים ברורה לך?

·         בסיס ידע- האם יש חלק באתר של המשווק שמתייחס לשאלות ותשובות או נותן מרכז תמיכה?

·         מנהלי תיקי לקוחות- האם לחברה המשווקת יש אנשים אמיתיים בצד השני שיכולים לענות על שאלות, להיות נגישים עבורך בטלפון ואף להתמקח איתם על גובה העמלה לאחר שתראה תוצאות?

·         מה הבאזז- האם שמעת אפיליאטורים מדברים על הרשת או שהרשת שבחרת אמנם מפתה בעמלות גבוהות אבל בקושי מכירים אותה?

זאת ועוד- בכל הקשור לתוכניות שותפים, אין נוסחת קסם להצלחה גם אם אתה משווק מוצרים של חברה מבוססת ואמינה. הדבר הטוב ביותר שתוכל לעשות, הוא להתנסות עם כמה חברות משווקות ולראות מה עובד לך. זה לא פרמטר עיקרי להצלחה אבל כמו שאמרנו- חלק ממכלול.

כמה חוקים שיעזרו לך להחליט איזה מוצר לשווק:

·         אם יש לך קהלים מאוד מפולחים תוכניות cpa מן הסתם יתאימו לך. (cost per action- תגמול על פעולה שהגולש ביצע- מכירה או ליד)

·         אתרים מעוטי טראפיק לא כל כך יצליחו בתוכניות שבסיס התשלומים שלהן הוא cpm. גם כך מעט תוכניות ברשתות   הגדולות  מציעות מודל כזה.

·         אם אתה מתחיל לשווק- עדיף שתתנסה ברשת תוכנית שותפים ש"תחבק" אותך- תעניק לך תמיכה, בקרה ועדכונים.

·         קח בחשבון- רשתות גדולות לא בהכרח יצרפו אותך לשורותיהן אם אין לך אתר מבוסס. המומלצות (ועם זאת אלה שלא נחמדות למתחילים במוצרים מסוימים) הן:amazon, commission junction, affiliate.com

רישום לסוכנות

די פשוט. אתה יוצר יוזר ממנו אתה ניגש לבחור מבין כלל תוכניות השותפים של הרשת המשווקת. הרישום אינו כרוך בתשלום.

ממה להיזהר:

1.       אל תתפתה לתוכניות עם תשלומים גבוהים (35$ ומעלה). הפרטמרים להחלטה הם לא בהכרח "כמה משלמים" אלא כמה תרוויח וזה תחשיב מורכב יותר שלוקח בחשבון את יחסי ההמרה הצפויים, גובה הבידים, תחרותיות בנישה וכיו"ב.

2.       ערוך טסט- בחר כמה נישות ונסה אותן במילות מפתח שונות. 50-100 קליקים על כל מילת מפתח אמורות לתת לך מדד להשוואה (ועל מילות מפתח נדבר בהרחבה בהמשך).

3.       כמובן שאם וכאשר תמצא בטסט נישה שעובדת- אל תתמהמה ותתחיל לבנות את האתר שלה  במונחי seo. זה יחסוך לך המון כסף על ppc בעתיד.

4.       הכי טריוואילי – כמה נכון: בדוק שהלינק שהטמעת כולל את מספר האפיליאט שלך. רק כך תוכל לקבל תשלום.

בהצלחה!

 

מאמר של NeTlk תוכניות שותפים ושיווק באינטרנט.


 


תוכנית שותפים

ספר חדש בנושא תוכניות שותפים, מומלץ לכל מי שמתעניין בנושא ורוצה להצליח.